Zmiana specjalisty udzielającego wsparcia psychologicznego dla pacjentów lub ich opiekunów

Pomoc udzielana od 2022 roku jest obecnie prowadzona przez mgr Dorotę Grzywacz - doświadczonego psychologa (ze specjalnością psycholog kliniczny), psychoterapeutę, pedagoga. Dziękujemy za dotychczasowe wsparcie udzielane pacjentom przez mgr Marię Dobrowolską.

31 maja 2024

Fundacja od kwietnia 2022 roku oferuje wsparcie psychologiczne osobom chorym na mukowiscydozę lub ich opiekunom, odpowiadając na różnorodne wyzwania, z jakimi mierzyli się nasi podopieczni. Dziękujemy mgr Marii Dobrowolskiej, która z pasją, wiedzą i empatią realizowała misję pomocy. Jej profesjonalizm oraz zdolność do wsłuchiwania się w potrzeby pacjentów były niezwykle cenne i doceniane zarówno przez tych, którzy korzystali z jej wsparcia, jak i przez nasz zespół. Serdecznie dziękujemy Pani Marii za wkład, który wpłynął na poprawę jakości życia osób, które zaufały naszej fundacji.

Z radością witamy w naszym zespole mgr Dorotę Grzywacz – doświadczonego psychologa, psychoterapeutę i pedagoga. Pani Dorota wnosi ze sobą bogatą wiedzę, umiejętności oraz pasję do pracy na rzecz wsparcia psychologicznego. Wierzymy, że dzięki jej zaangażowaniu oraz doświadczeniu uda nam się kontynuować dzieło niesienia pomocy na najwyższym poziomie, odpowiadając na potrzeby naszych podopiecznych i wzmacniając misję fundacji. Z niecierpliwością oczekujemy nowych, wspólnych wyzwań i dalszego rozwoju działań pomocowych. Poniej przedstawiamy informację o pani Dorocie.

mgr Maria Dobrowolska

mgr Dorora Grzywacz

Psycholog, psychoterapeuta, pedagog

Aby umówić się na rozmowę telefoniczną lub wideorozmowę napisz wiadomość.

e: fundacja@mukobohaterowie.org

Pani Dorota jest absolwentką Uniwersytetu im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, Akademii Ignatiamum w Krakowie, Uniwersytetu Rzeszowskiego na kierunkach humanistycznych i pedagogicznych oraz psychologii klinicznej na WSB-NLU w Nowym Sączu. Swój warsztat psychoterapeuty doskonaliła w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym. Obecnie jest na drodze do uzyskania certyfikatu psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. W tymże Centrum ukończyła Studium Socjoterapii i Treningu Interpersonalnego oraz Podstawy Psychoterapii Psychodynamicznej. Warsztat trenera umiejętności społecznych szlifowała w Szkole trenerów MERITUM w Katowicach. Ponadto ukończyła studia podyplomowe na Uniwersytecie Rzeszowskim z terapii pedagogicznej i resocjalizacji. Swoją pracę poddaje superwizji.

Psychoterapią zajmuje się od kilkunastu lat podobnie jak szkoleniami z zakresu umiejętności miękkich, wychowania, profilaktyki prowadząc Centrum Psychoterapii i Rozwoju Osobistego CenPRO w Jaśle. Jest również psychologiem szkolnym w ZSz w Dębowcu. Pracuje zarówno z dorosłymi jak i z młodzieżą oraz dziećmi. Patrzy na człowieka jako na całość psycho-fizyczno-duchową i w tym kluczu go rozumie.

Prywatnie żona i mama 4 dzieci w tym jednego z rzadką chorobą somatyczną. A zatem zna z autopsji przeżycia rodzica w związku z chorobą dziecka, procesem diagnozy i leczeniem oraz licznymi hospitalizacjami i dylematami. Pasjonatka pływania, gór i dobrej kawy.