Stały dyżur - wsparcie dla rodzica po diagnozie jego dziecka

Przekazujemy praktyczną wiedzę o mukowiscydozie u dziecka. Zachęcamy do kontaktu z psychologiem lub rodzicami dziecka chorego na mukowiscydozę.

11 kwietnia 2022

Dostałeś list z pracowni badań przesiewowych... albo telefon... podejrzenie muko… coś tam. Tyle zapamiętałeś, więcej nie powiedzieli. Masz po prostu przyjechać. Szukasz informacji w internecie i zastanawiasz się czy jest to możliwe, żeby ten maluch, który niedawno pojawił się na świecie, mógł być chory. Przecież nic po nim nie widać...

Albo właśnie wyszedłeś z dzieckiem ze szpitala. Podczas diagnozy nie było psychologa. Dostałeś mnóstwo informacji na raz, medyczne wytyczne i zalecenia. Nie byłeś w stanie tego wszystkiego przyswoić w tak szybkim tempie. Jeszcze nie dowierzasz i jedyne czego potrzebujesz to kontaktu do innego rodzica... żeby po prostu zapytać „jak żyjecie z muko?”.

Dlatego jesteśmy. Zostawiamy Ci naszego maila i telefon. Możesz porozmawiać zarówno z psychologiem jak i nami - rodzicami. Nieodpłatnie.

Wsparcia psychologicznego udziela mgr Maria Dobrowolska, która z mukowiscydozą jest związana przez relacje rodzinne. Posiada wiedzę medyczną z racji kilku lat studiów na kierunku lekarskim (w tym zajęcia z genetyki klinicznej). Rozmowa z rodzicami daje z kolei szansę na przyswojenie wiedzy po diagnozie.


Wsparcie dla rodzica po diagnozie mukowiscydozy

Zobacz więcej